čtvrť Pod Hády

 

Nová obytná lokalita se bude nacházet v areálu zchátralé a nevyužívané továrny Ergon v Brně – Maloměřicích a Obřanech. V průběhu příštího roku dojde k demolici všech budov v areálu o rozloze 6,5 hektarů. Výstavba projektu proběhne v několika etapách.

 

Cílem společnosti Trikaya je vybudovat v dané lokalitě obytnou čtvrť, která bude zahrnovat ideální mix typů bydlení hromadného a individuálního, včetně zázemí pro sektor služeb. Potenciálními klienty jsou lidé ze středních příjmových vrstev, například mladé rodiny, které ocení kvality lokality i netradiční a progresivní zpracování architektonického návrhu. Řešení bude také klást důraz na ekologický ráz projektu.

 

Před několika lety proběhla studentská ideová soutěž na Fakultě umění a architektury Technické univerzity Liberec. Jejím cílem bylo navrhnout urbanistické řešení právě této nové obytné čtvrti. Semestrální práce vznikaly v ateliéru architektonické tvorby pedagogů Nováka a Zedníčkové.

 

V roce 2015 proběhla urbanistická soutěž pro přizvané ateliéry, jejímž vítězem se stal návrh ateliéru Kuba a Pilař. Architekti tak získali úkol vytvořit tzv. masterplan nové rezidenční čtvrti.

 

 vizualizace vítězného studentského návrhu (Jan Veisser):